400 osób na trasie Cysterskiego Rajdu Rowerowego!
Dodane przez admin dnia Wrzesień 21 2015 10:00:00
Za nami kolejny, IX Cysterski Rajd Rowerowy. Miał formę tzw. „gwiazdy”, tzn. każdy mógł go rozpocząć w dowolnym miejscu. Wszyscy spotkali się na mecie w samo południe na Ranczo w Dolinie w Dąbrówce Kościelnej.
Treść rozszerzona

Mieszkańcy gminy Kiszkowo, rozpoczęli go w Łagiewnikach Kościelnych. Druga grupa dołączyła w Kiszkowie. Mimo niepewnej pogody, jechało prawie 100 osób, na mecie spotkali się wszyscy, a więc ponad 400 osób! Był czas na ciepły poczęstunek oraz rozmowy przy kawie i ciastku. Dzieci lepiły garnki z gliny, strzelały z łuku. Można było także obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego - udzielenia pierwszej pomocy ofierze wypadku rowerowego. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród.

Impreza została zorganizowana przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka i gminy członkowskie (Czerwonak, Kiszkowo, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki, Swarzędz).

Warto przypomnieć, iż Cysterski Szlak Rowerowy – powstał jako pierwszy w Polsce szlak rowerowy w konwencji cysterskiej (przebiegający przez tereny związane z Cystersami, wykorzystujący oficjalne logo Szlaku Cysterskiego w Polsce). Szlak wiedzie z Poznańskiego Węzła Rowerowego przez Lasy Komunalne Miasta Poznania, dolinę rzeki Cybiny, Głównej dalej przez Puszczę Zielonka, do Wągrowca, Tarnowa Pałuckiego i Łekna. Zawraca następnie na tereny Puszczy – znajdując metę w Dąbrówce Kościelnej, na 143 km trasy.

Anna Frąckowiak
Fot. Anna Frąckowiak, Leszek Olejniczak