Rodzinny Rajd Rowerowy
Dodane przez admin dnia Maj 30 2016 08:00:00
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej po raz piąty zorganizowało Rodzinny Rajd Rowerowy w ramach obchodów Dni Niechanowa, dla uczczenia święta Matki, Ojca i Dziecka. W tym roku, pod eskortą policjantów z Gniezna i Witkowa, wyruszyło 160 uczestników do wiaty edukacyjnej Nadleśnictwa Gniezno.
Treść rozszerzona
Trasa wiodła przez gminę Niechanowo, Gurówko oraz leśnymi traktami. Na terenie pięknej Wiaty Edukacyjnej ,,Gajówka" na cyklistów z uroczystym powitaniem czekali organizatorzy, czyli Grażyna Kozanecka, przewodnicząca SRZN, Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo oraz leśniczy Jarosław Olejniczak.

Również w tym roku nie zabrakło atrakcji, pysznej grochówki, pieczonych kiełbasek i słodkich pyszności. Dla dzieci, panie: Halinka Poradka, Danuta Pożegowiak, Anna Grabowska, Agnieszka Starzyk, Mirka Rachwalik i Anna Kościańska ze SRZN, przygotowały ciekawe gry, zabawy i konkurencje, w których nie mogło zabraknąć nagród.

Podczas biesiady towarzyszył nam podleśniczy Piotr Orchowski, który przygotował łamigłówki dla rodziców. Nad oprawą muzyczną pieczę sprawował Mariusz Gliński a zdjęcia wykonał Piotr Poradka.

Grażyna Kozanecka wszystkim osobom zaangażowanym w organizację rajdu z serca dziękowała, wręczając okolicznościowe podziękowania. Uczestnicy cieszyli się, że po porannych kroplach deszczu, pogoda pozwoliła na rodzinno- integracyjne biesiadowanie na łonie natury, a niektórzy na pożegnanie już potwierdzili uczestnictwo w przyszłym roku, co bardzo ucieszyło organizatorów.

(m/n)