„Z historią w tle”
Dodane przez admin dnia Czerwiec 15 2016 10:00:00
W minioną sobotę odbył się tematyczny rajd rowerowy „Z historią w tle” zorganizowany przez Stowarzyszenie pod Żaglami. Uczestnicy rajdu mieli do przebycia trasę liczącą około 30 kilometrów, która wiodła następująco: Trzemeszno – Niewolno – Kierzkowo - Kruchowo – Ławki – Gołąbki – Jastrzębowo – Kozłowo – Trzemeszno.
Treść rozszerzona
Głównym celem rajdu było przybliżenie mieszkańcom gminy Trzemeszno osób: Jana Kilińskiego, Henryka Wrzeszczyńskiego i Hipolita Cegielskiego, które miały ogromny wpływ na rozwój naszej „Małej Ojczyzny”.

- Nasz cel to podtrzymanie tradycji narodowych oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w formie żywej lekcji historii, poprzez organizację rajdów rowerowych - mówi Robert Nawrocki, prezes Stowarzyszenia pod Żaglami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym rajdzie i zapraszamy na kolejne wojaże rowerowe. Ponadto dziękujemy Panu Komendantowi podinsp. Sławomir Nowakowski i funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Trzemesznie za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie rajdu.

Rajd był sfinansowany ze środków otrzymanych z Gminy Trzemeszno w ramach zadania publicznego „Podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej, kulturowej mieszkańców Trzemeszna”.

(spz)