„Promotor Roku 2016” dla Stowarzyszenia Pod Żaglami i Marina Kwiatkowskiego!
Dodane przez admin dnia Styczeń 14 2017 21:30:00
Od kilku lat na Gali Plebiscytu „Człowiek Roku” wręczane są także nagrody przyznawane przez portal PiastowskaKorona.pl – Turystykalokalna.pl. Podobnie w tym roku. Na dzisiejszej uroczystości wręczono dwa „Promotory”: „Promotora Turystyki 2016”, który trafił do Stowarzyszenia Pod Żaglami z Trzemeszna i „Promotora Historii 2016”, którego odebrał Marin Kwiatkowski – dzierżawca Zespołu Pałacowo-Parkowego w Czerniejewie!
Treść rozszerzona
- Od czterech lat przyznajemy nagrody od portal turystycznego PiastowskaKorona – turystykalokalna.pl. I tę tradycję dzisiaj podtrzymujemy – zaczął Karol Soberski. - Portal ten poświęcony jest w głównej mierze historii i turystyce, dlatego w tym roku przyznaliśmy dwie nagrody „Promotora Roku 2016”: „Promotor Turystyki” i „Promotora Historii”. W ten sposób chcemy uhonorować ludzi, który nie tylko w 2016 roku, ale i wcześniej, byli zaangażowani w promocję turystyki i historii w naszym regionie – dodał.

„Promotor Turystyki 2016”
Dalej K. Soberski ogłosił: - „Promotora Turystyki 2016” przyznaliśmy za wkład w promowanie i rozwój żeglarstwa w powiecie gnieźnieńskim ale też rajdów rowerowych oraz innych form czynnego spędzania wolnego czasu, szczególnie że poprzez swoje działania kultywują tradycje narodowe oraz kształcą świadomość narodową i obywatelską.

Nagrodę tę wręczył ubiegłoroczny laureat „Promotora Historii 2015” - Arkadiusz Gaca, a trafiła ona do Stowarzyszenia Pod Żaglami z Trzemeszna. Nagrodę odebrał prezes Stowarzyszenia – Robert Nawrocki.

- Nie mam żadnego doświadczenia w przemawianiach na tego typu uroczystościach – zaczął R. Nawrocki. - Dla nas jest to ogromne wyróżnienie i zaskoczenie, i mówię to w imieniu wszystkich członków naszego stowarzyszenia. Jedna osoba nie jest bowiem wszystkiego w stanie wykonać. Lubimy to, co robimy. Rozwijamy się. Kilka lat temu, kilku ludzi spotkało się przy herbacie, nie mając nic. Dzisiaj mamy jachty żaglowe, swoje kajaki, organizujemy rejsy, spływy kajakowe. Organizujemy też rajdu rowerowe, podczas których pokazujemy naszym mieszkańcom miejsca, gdzie jest nasza historia. Jeszcze raz dziękuje za to wyróżnienie – dodaje.

„Promotor Historii 2016”
- Z kolei „Promotora Historii 2016” przyznaliśmy za odnowienie i przywrócenie lokalnej społeczności tego pięknego obiektu a jednocześnie za pozostawienie w tym miejscu ducha historii. Nagrodę przyznajemy też za otwarcie tego niezwykłego kompleksu na mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Mam na myśli Zespół Pałacowo-Parkowy w Czerniejewie! - poinformował K. Soberski.

Nagrodę wręczył historyk, senator Robert Gaweł, a odebrał Marin Kwiatkowski, dzierżawca Zespołu Pałacowo-Parkowego w Czerniejewie! - Jestem bardzo zaskoczony! Obiekt przejęliśmy cztery lata temu, próbujemy odnowić go trochę i tak naprawdę, nie jest to łatwy obiekt do utrzymania. Ale dzięki wam, dzięki władzom gminy Czerniejewo, panie burmistrzu dziękuję za dotychczasową współpracę, to się udaje. Co mam powiedzieć... Dziękuje bardzo! - zakończył wyraźnie wzruszony i zaskoczony M. Kwiatkowski.

(as)
Fot. J. Andrzejewski