Rowerem na przełaj
Dodane przez admin dnia Październik 05 2012 20:00:00
Dwudziestu pięciu rowerzystów wzięło udział w III Rajdzie „Rowerem na przełaj” zorganizowanym przez Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej. W ciepłych promieniach słońca wyruszyliśmy z gnieźnieńskiego Rynku w kierunku osiedla Dalki. Zatrzymaliśmy się przy neorenesansowym dworku, w którym mieści się Towarzystwo Czytelni Ludowych.
Treść rozszerzona
Zwiedziliśmy izbę pamięci poświęconą założycielowi ks. Ludwiczakowi - poseł II RP, późniejszy męczennik z obozu hitlerowskiego w Dachau. W parku przy pałacu odwiedziliśmy także miejsce pamięci pomordowanych przez hitlerowców w listopadzie 1939 roku 24 Polaków. Przy drodze przed Kokoszkami komandor przeprowadził dla chętnych konkurs żółwiej jazdy, w którym nagrodą była książeczka do zdobywanie odznaki KOT.

Na mecie rajdu w Mnichowie uczestnicy walczyli o nagrody w konkurencjach sprawnościowych: jedzenie jabłka bez pomocy rąk, kelner na rowerze oraz montowanie śrub. Konkurencje dostarczyły wiele uciechy wszystkim uczestnikom rajdu. Rozstrzygnięto także konkurs wiedzowy na temat turystyki i krajoznawstwa oraz zasad ruchu drogowego. Nagrody zostały wręczone uroczyście na zakończenie rajdu. Turystycznym zwyczajem pozostawiliśmy miejsce naszych zmagań w takim stanie jak je zastaliśmy. Do Gniezna wróciliśmy przez polne drogi Skiereszewa i pożegnaliśmy się z uczestnikami przy siedzibie PTTK na ul. Łaskiego w Gnieźnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspólną dobrą zabawę.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do Gminy Gniezno za udostępnienie terenu szkoły w Mnichowie. Rajd wspierał Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Dziękujemy wszystkim i liczymy na dalszą dobrą współpracę.

Paweł Kubasik
Fot. Szymon Mantey