W jesiennych barwach na rowerze
Dodane przez admin dnia Październik 21 2012 12:00:00
W słoneczne sobotnie jesienne przedpołudnie młodzież ze szkół podstawowych z Fałkowa, Łubowa, Lednogóry i Owieczek oraz Gimnazjum w Łubowie wzięła udział w IV Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Tegorocznym hasłem przewodnim rajdu był „Trening rowerowy w barwach jesieni”. Organizatorem rajdu był Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo.
Treść rozszerzona
Wszyscy uczestnicy rajdu punktualnie o godzinie 8.30 wyruszyli z parkingu przed kościołem pw. św. Mikołaja w Łubowie w kierunku Jezierc w gminie Czerniejewo. Piętnastokilometrowa trasa, którą mieli do pokonania uczestnicy wiodła przez Leśniewo, Lasy Czerniejewskie, Lipki, Wierzyce z metą w wigwamie Ośrodka Edukacji Leśno - Przyrodniczej w Jeziercach.

Po przybyciu na metę rajdu, każdy z uczestników posilił się pyszną kiełbaską własnoręcznie upieczoną na ognisku w wigwamie. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji: żonglerka piłką, slalom piłkarski, wyścigi rzędów, odbicia piłek w parach, żółwią jazdę na rowerze oraz konkurs rzutów karnych dla nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczących w rajdzie.

W nagrodę za udział w rajdzie, każda ze szkół otrzymała profesjonalny sprzęt sportowy do gry w tenisa stołowego z rąk prezesa GKS „Piast” Ryszarda Filipiaka. Wszyscy zadowoleni udali się w drogę powrotną do Łubowa.

(rf)