„Rowerem na przełaj”
Dodane przez admin dnia Październik 13 2013 22:30:00
Za nami czwarta już edycja Rajdu „Rowerem na przełaj” organizowanego przez Oddziałową Komisję Turystyki Rowerowej PTTK w Gnieźnie. Celem rajdu było upowszechnianie turystyki rowerowej i krajoznawczej oraz zapoznanie uczestników z walorami Ziemi Gnieźnieńskiej. Rajd wspierali Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. świętego Wojciecha w Gnieźnie.
Treść rozszerzona
Turyści-kolarze z gnieźnieńskiego Rynku wyruszyli w trasę rowerową, która prowadziła przez Pyszczyn, Oborę, Braciszewo, Skiereszewo do Gniezna (24 km). W rajdzie wzięło udział 33 rowerzystów. Meta rajdu była zlokalizowana na terenie Szkoły Podstawowej nr 3.

Rowerzyści mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanych przez organizatorów konkursach sprawnościowych. Nagrody w konkursie trójdyscyplinarnym - rzut kaloszem przez obręcz, rzut butelką PET do pojemnika i rzut serso-bączkiem otrzymali: 1. Jakub Nowak (Szkoła Podstawowa nr 3); 2. Klaudia Kwiatkowska (Szkoła Podstawowa nr 3); 3. Jędrzej Brenk (Szkoła Podstawowa nr 3); 4. Mikołaj Nowicki (Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom); 5. Igor Plewa (Szkoła Podstawowa nr 3).

W konkursie żółwiej jazdy najlepszy okazał się Miłosz Skupiewski, a wśród dziewczyn Klaudia Kwiatkowska, oboje ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom rajdu. Dziękujemy wszystkim rowerzystom za udział i stworzenie miłej atmosfery.

Paweł Kubasik
Komandor rajdu