Nadeszła wiosna, czas na rajdy rowerowe!
Dodane przez admin dnia Marzec 23 2014 12:30:00
Seniorzy z gminy Łubowo z nadejściem wiosny rozpoczęli rajdy rowerowe. Trasa o długości około 30 km wiodła przez Dziekanowice, Komorowo na Pola Lednickie, gdzie po krótkim odpoczynku i posiłku rowerzyści udali się w drogę powrotną przez Lednogórę do Łubowa.
Treść rozszerzona


Odpoczynek na Lednicy również był aktywny, gdzie posadzili 200 sztuk krzewów przy Rybie. W rajdzie udział wzięło 21 seniorów. Tym razem pogoda dopisała i nie było potrzeby zmiany kolejnego terminu. Wszyscy w w dobrej formie i nastroju wrócili do swoich miejscowości. Kolejny rajd rowerowy zaplanowano na połowę kwietnia do Czerniejewa i Jezierc.

Ale to nie jedyne tegoroczne działania Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów. W lutym i marcu członkowie dwukrotnie spotkali się na zebraniach by złożyć sobie życzenia noworoczne i z okazji Dnia Kobiet i omówić sprawy organizacyjne na rok bieżący. W czasie tych spotkań Zarząd w składzie Urszula Antczak, Bożena Przyborska i Czesław Staniszewski otrzymali pamiątkowe statuetki za 15-lecie działalności od swoich członków.

Również pamiątkowe medale otrzymali uczestnicy zimowych rajdów z kijkami. Doszła jeszcze jedna miła rocznica 50- lecie małżeństwa członków Stowarzyszenia: Genowefy i Zdzisława Wasilewskich, którzy często wypoczywają aktywnie biorąc udział w rajdach.

(or/kh)