Nowe trasy rowerowe w powiecie gnieźnieńskim!
Dodane przez admin dnia Maj 13 2014 16:00:00
Aż pięć nowych tras rowerowych opracowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Nowe szlaki mają początek w Gnieźnie, a następnie prowadzą rowerzystów po najciekawszych miejscach w powiecie gnieźnieńskim. Ich uroczyste otwarcie nastąpi 24 maja, kiedy to odbędzie się XV Gnieźnieński Rajd Rowerowy.
Treść rozszerzona
Nowe trasy mają długości od 45 do 65 kilometrów. Łącznie oznakowano około 286 km szlaków. Jadąc nimi można odwiedzić takie miejsca jak pałac w Czerniejewie, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, czy ośrodki wypoczynkowe w Gołąbkach, czy Skorzęcinie. - Projekt jest przede wszystkim adresowany dla naszych mieszkańców. Wierzymy, że będą z nich także korzystać osoby, które przyjadą do Gniezna na wypoczynek – mówi Robert Andrzejewski wicestarosta gnieźnieński. - Myślę, że te szlaki będą źródłem radości dla wielu osób, które wybiorą się na wycieczki – dodaje.

Otwarcie tras nastąpi 24 maja. Po zbiórce o godz. 9.30 rowerzyści wyjadą zgodnie ze Szlakiem Czerwonym, który ma swój początek na gnieźnieńskim Rynku, a kończy się w Dziekanowicach. Na miejscu odpoczynku przewidziane są konkursy, gry i zabawy zręcznościowe, a w „Karczmie na Lednicy” poczęstunek i upominki dla uczestników rajdu.

Jedną z osób, które sprawdzały już wyznaczone szlaki jest Grażyna Bernaciak. Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego Koło w Gnieźnie chwali nowe trasy. - Uważam, że taka wycieczka niesie za sobą wiele korzyści. Mamy uroczą porę roku i te uroki widać na trasie w każdym miejscu – przyznaje. - Jadąc trasą czerwoną do Dziekanowic widziałam piękny krajobraz wiejski, kwitnące bzy i inne krzewy – dodaje.

Na koniec warto wspomnieć iż tworzona jest specjalna aplikacja GPS, która ma za każdym razem doprowadzić do celu rowerzystów.

Mateusz Fąfara