Rowerem z Kiszkowa do Rybna Wielkiego
Dodane przez admin dnia Wrzesień 10 2014 16:00:00
Dziś w samo południe otwarto uroczyście nową drogę rowerową łączącą dwie największe miejscowości gminy Kiszkowo: Kiszkowo i Rybno Wielkie. Koszt inwestycji to przeszło 700 tys. zł, w tym dofinansowanie z gminy Kiszkowo – 500 tys. zł. Pozostała kwota – 234 tys. zł pochodzi z budżetu Powiatu.
Treść rozszerzona
Symbolicznego przecięcia wstęgi na liczącej przeszło 2 km drodze dokonali miedzy innymi: Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo, Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński, wicestarosta Robert Andrzejewski oraz Alina Kujawska-Matanda, członek Zarządu Powiatu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również radni gminni i powiatowi, przedstawiciele wykonawcy, służb mundurowych, duchowieństwa i mieszkańcy gminy.

- Realizując inwestycję główny nacisk kładliśmy na użyteczność drogi i bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Został osiągnięty cel do jakiego dążyliśmy z taką determinacją, my jako gmina oraz pan Stanisław Szczepański, nasz radny powiatowy – zaznacza wójt Tadeusz Bąkowski.

- Cieszę się, że Powiat wraz z Gminą wspólnie doprowadzili do poprawy komfortu życia i przemieszczania się mieszkańców Rybna i Kiszkowa. Cieszę się, że to dzieło zostało ukończone. W ten sposób podniesiony został standard jakości bezpieczeństwa zarówno rowerzystów jak i pieszych, na tej ruchliwej drodze – dodaje starosta Dariusz Pilak.

Koszt inwestycji to przeszło 700 tys. zł, w tym dofinansowanie z gminy Kiszkowo – 500 tys. zł. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Powiatu.

Uroczystość zakończono wspólną przejażdżką rowerową w kierunku Rybna.

(m/n)