„Szlakiem trzech jezior w poszukiwaniu jesieni”
Dodane przez admin dnia Wrzesień 20 2014 16:45:00
„Szlakiem trzech jezior w poszukiwaniu jesieni" - pod takim hasłem w dzisiejsze przedpołudnie uczniowie ze szkół podstawowych z Fałkowa, Owieczek i Lednogóry oraz Gimnazjum w Łubowie pod opieką nauczycieli i rodziców wzięli udział w VI Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Organizatorem rajdu był Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo.
Treść rozszerzona
- Celem rajdu było poznanie ciekawych zakątków gminy Łubowo oraz popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku – mówi Rafał Frąckowiak, komandor rajdu, który uroczystym otwarciu przedstawił uczestnikom przebieg trasy i zwrócił uwagę na bezpieczeństwo w czasie podróży.

Trasa rajdu o długości 28 kilometrów wiodła z Łubowa przez Rzegnowo, Owieczki, Żydówko, Dziekanowice i Lednogórę. Po drodze uczestnicy mogli podziwiać malowniczo położone jeziora Żydówko, Owieczki i Lednickie gdzie w przepięknym parku na plaży znajdowała się meta rajdu. Tam na wszystkich uczestników czekały konkurencje rekreacyjno – sportowe przygotowane przez Jarosława Łabusa nauczyciela wychowania fizycznego SP w Lednogórze. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w przeciąganiu liny czy konkursie „siłacza”. Najmłodszym uczestnikiem rajdu był trzyletni Maurycy Jarosz.

Po trudach jazdy i zmaganiach sprawnościowych każdy z uczestników mógł upiec kiełbaskę z ogniska oraz skosztować pysznej grochówki. Na zakończenie rajdu każda ze szkół otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz piłki nożne, które osobiście wręczał uczestnikom, prezes GKS „Piast” Ryszard Filipiak.

Uczestników rajdu swą obecnością zaszczycił Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo, który również wziął udział w konkurencjach sportowych. Każdy z uczestników rajdu otrzymał również tabliczkę czekolady. Rajd przebiegał w miłej sportowej atmosferze. Po jego zakończeniu wszyscy udali się w drogę powrotną do swych szkół.

(or/rf)