Seniorzy z Łubowa zakończyli sezon rowerowy
Dodane przez admin dnia Październik 13 2014 08:00:00
Dziewiąty rajd rowerowy zakończył sezon aktywnych seniorów gminy Łubowo. Tym razem trasa wiodła drogami gminy przez Strychowo, Oborę, Mnichowo, Pierzyska i wynosiła około 26 km. Po czym wszyscy udali się na wspólny posiłek do miejscowego baru, gdzie dokonano podsumowania sezonu.
Treść rozszerzona
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, które wręczała Urszula Antczak, prezes Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów. Z kolei Klemens Hoffmann, komandor wszystkich rajdów podziękował rowerzystom za bezpieczną i zdyscyplinowana jazdę.

- Uczestnicy wypraw rowerowych przejechali około 320 km, poznając wiele ciekawych zakątków powiatu gnieźnieńskiego – mówi K. Hoffmann.

W październiku seniorzy spotkali się jeszcze na pikniku przy ognisku w Jeziercach, gdzie udział wzięło 55 osób, obecny również był wójt gminy Łubowo - Andrzej Łozowski.

Seniorzy nie zamierzają czekać do wiosny, aby aktywnie spędzać czas, zapowiadają kolejną wyprawę rowerową, jeśli tylko dopisze pogoda, natomiast jesienno-zimowy czas wspólnie spędzą na rajdach z kijkami.

(or/kh)